im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

GŁÓWNA

BAJKOWE KOLOROWANKI

W pierwszych dniach listopada w świetlicy szkolnej odbył się konkurs na najbarwniejszą i najdokładniej wykonaną kolorowankę, której bohaterami były postacie z ulubionych bajek. O wynikach konkursu zadecydowały głosy oddane przez samych uczestników konkursu, rodziców oraz nauczycieli. Najwięcej głosów zdobyła praca ucznia klasy IV - Dominika Pastuły, natomiast wśród uczniów klasy I zwyciężyły rysunki Kacpra Ośki, Ali Kopeć i Milenki Miszewskiej. Gratulujemy!!!

11 LISTOPADA 2017

11.11.2017

ŚWIĘTO PATRONA

JP

10 LISTOPADA

ŚWIĘTO SZKOŁY - DZIEŃ PARTONA

Marszałka Józefa Piłsudskiego

WYWIADÓWKI 9 XI

wywiadowka

9 listopada 2017r., godz. 17.00

Zapraszamy.

INFORMUJEMY,

że od 6 listopada wejście główne do szkoły zamykane jest o godz. 9.00.

Czynne jest wejście ,,zimowe'' od strony sali gimnastycznej.

UROCZYSTA GALA WRĘCZENIA STYPENDIÓW FUNDACJI IM. JERZEGO SZMAJDZIŃSKIEGO

26 października 2017 r. w Teatrze Zdrojowym w Jeleniej Górze odbyła się gala wręczenia stypendiów naukowych uczniom szkół gimnazjalnych z Dolnego Śląska. Wśród 30 stypendystów z całego województwa znalazł się uczeń naszej szkoły, Jan Szewdo, z klasy 3A gimnazjum. Certyfikaty stypendialne wręczał ambasador fundacji, Prezydent Aleksander Kwaśniewski oraz małżonka ś.p. Jerzego Szmajdzińskiego – Małgorzata Szmajdzińska.

Jankowi serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy realizacji wszystkich planów – tych naukowych i osobistych!

LoGim 2017

Powiatowy konkurs języka angielskiego LoGim 2017, organizator LO w Jaworze.

I miejsce - Delfina Lityńska, II miejsce - Julia Flejterska.  Gratulujemy!

LoGim2017

PASOWANIE NA UCZNIA

ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

W poniedziałek 16 października 2017r. w naszej szkole miała miejsce uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Ślubowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia, dlatego uroczystość miała bardzo podniosły, a zarazem radosny charakter. Pierwszoklasiści odświętnie ubrani niecierpliwie oczekiwali na najważniejszy moment uroczystości – pasowanie na ucznia. Zanim to nastąpiło zaprezentowali program artystyczny a następnie złożyli uroczystą przysięgę. Dyrektor Szkoły nie miał najmniejszych wątpliwości, gdy dotykając ramion dzieci ołówkiem, z dumą przyjmował najmłodszych do grona uczniów naszej Szkoły. Każdy pierwszoklasista otrzymał pamiątkowy dyplom. Po skończonej akademii nasi bohaterowie wraz z wychowawcą i rodzicami udali się do swoich klas na słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców.

ŚL2 2 - KopiaŚL2 1

APEL 13 X

13 października uczniowie wraz z nauczycielami spotkali się na apelu szkolnym. Nauczyciele wychowania fizycznego wręczyli dyplomy i słodkie nagrody najszybszym biegaczom w szkole za biegi przełajowe, które odbyły się 15 września. Pani J. Adamska przekazała podarunki od Urzędu Miasta za udział w tegorocznej akcji Sprzątania Świata dla klas 1a, 1b, 7b, 3b gim. Dyrektor przedstawił nowo wybrany Samorząd Uczniowski i opiekuna. W przededniu Dnia Edukacji Narodowej złożył życzenia wszystkim pracownikom szkoły.

biegi2017

DZIEŃ EDUKACJI.jpg

18 października 2017r. w Sali Rycerskiej w Legnicy odbyło się uroczyste wręczenie nagród z okazji Dnia Edukacji Narodwej. Wśród nagrodzonych Nagrodą Kuratora Oświaty,  była nauczycielka naszej szkoły Anna Bortkiewicz. Miłą niespodzianką dla niej samej, były kwiaty i życzenia od byłej uczennicy Elżbiety Kutrowskiej, a obecnie Pani Poseł Elżbiety Stępień oraz od Naczelnika Wydziału Oświaty w Jaworze p. Wiesława Szymczyka. Gratulujemy sukcesu.

WATCH DOCS 2017 – UCZNIOWIE „DWÓJKI” POZNAJĄ PRAWA CZŁOWIEKA

27 września uczniowie klasy SP2 pod opieką Pani Marii Błoniarz wzięli udział w pokazie filmowym i warsztatach inaugurujących 15. Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie. Uroczystego otwarcia festiwalu dokonał burmistrz miasta Jawora – Pan Emilian Bera, który objął także patronat honorowy nad całym wydarzeniem.

Zajęcia warsztatowe dla uczniów dotyczyły praw uchodźców i zostały przeprowadzone przez Zuzannę Przyszlak – absolwentkę Gimnazjum nr 2 w Jaworze i studentkę prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Podczas warsztatów uczniowie mieli możliwość poszerzyć swoją wiedzę na temat uchodźców i migrantów, a także zapoznać się z niektórymi przepisami prawnymi, zarówno prawa polskiego, jak i międzynarodowego, które regulują procedurę otrzymywania statusu uchodźcy oraz określają prawa i obowiązki osób, którym została przydzielona ochrona międzynarodowa. Zajęcia miały na celu nie tylko zapoznanie młodzieży z tematyką praw uchodźczych, ale także wyjaśnienie wielu błędnie używanych w dyskursie medialno-politycznym pojęć.

Czytaj więcej...

AKCJA DLA KAROLA

18 października, w naszej szkole odbyła się akcja charytatywna dla chorego Karola Kiełby, który choruje na autyzm atypowy. Uczniowie z klasy 3B; Amelia Jastrzębska i Amelia Topolnicka oraz z 3C; Paweł Kolarski upiekli ciasta, które później sprzedawali w szkole. Zebrane w ten sposób pieniądze, zostaną przekazane na leczenie kolegi.

Who's online

Odwiedza nas 32 gości oraz 0 użytkowników.