im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

klasa 7c - godz. 17.30

Zapraszamy!

WZBOGACAMY SZKOLNY KSIĘGOZBIÓR

Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele!

Rozpoczynamy w naszej szkole wielką zbiórkę lektur szkolnych. Posiadacie książki z poniższej listy lektur? Zalegają na domowych półkach i pokrywa je kurz? Potrzebujecie miejsca w domowej biblioteczce na nowości wydawnicze? PRZYNIEŚCIE KSIĄŻKI ZAMIESZCZONE NA LIŚCIE I WZBOGAĆCIE SZKOLNĄ BIBILOTEKĘ!

Książki należy przynosić do nauczycieli języka polskiego – p. J. Bieleckiej-Pokory, K. Lassoty i M. Włodarczyk. Każdy uczeń wzbogacający szkolny księgozbiór otrzyma pochwałę za zaangażowanie w życie szkoły. Zapraszamy do udziału w akcji!

Lista lektur:

Czytaj więcej...

WITAJ SZKOŁO 2017

ROK SZKOLNY 2017/2018

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice

serdecznie zapraszamy na uroczyste

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO  -  4 września 2017r.

klasy 2, 3 gimnazjum, klasy 4, 7 szkoły podstawowej - godz. 9.00

klasy 1 szkoły podstawowej - godz. 10.00, sala 33 II p.

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne

szkola17

WAKACJE 2017

wakacje4

Słonecznego, wesołego, bezpiecznego wypoczynku!!!

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNGO

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

KLASY 1 i 2, godz. 9.00 - sala gimnastyczna

KLASY 3, godz. 11.00 - Teatr Miejski, Rynek 1.

PATRIOTYCZNE GRAFFITI

Uczniowie klasy 2 c wraz z opiekunem M. Pawlinowem, na zaproszenie Muzeum Regionalnego w Jaworze, uczestniczyliśmy w plenerowej, patriotycznej lekcji historii. Zadaniem młodzieży było wykonanie muralu patriotycznego na OW Jawornik. Opiekę artystyczną nad całym projektem sprawowali jaworscy artyści – Bogusław Zen Małgorzata Koronkiewicz. Młodzi artyści chętnie przystąpiła do projektu i na efekty nie trzeba było długo czekać.

MURAL1n

MOJA MAŁA OJCZYZNA 2017

„Moja Mała Ojczyzna"

W wyniku podsumowania XVI Regionalnego Konkursu Plastycznego i Fotograficznego „Moja Mała Ojczyzna" zorganizowanego przez TPD w Legnicy , komisja oceniająca postanowiła nagrodzić i wyróżnić najlepsze prace , które miały ukazywać najciekawsze zakątki przyrody, pejzaże, zabytki i obiekty danej miejscowości. Uczniowie naszego gimnazjum zajęli wszystkie czołowe miejsca w swojej kategorii wiekowej, ukazując na swoich fotografiach głównie piękno Jawora.

I miejsce Adrian Nkwamu Gimnazjum nr 2 w Jaworze
II miejsce Alicja Kos Gimnazjum nr 2 w Jaworze
III miejsce Paweł Gomula Gimnazjum nr 2 w Jaworze
wyróżnienie Barbara Pańczak Gimnazjum nr 2 w Jaworze
wyróżnienie Julia Mastalińska Gimnazjum nr 2 w Jaworze

Uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród odbyło się 1 czerwca br. w Legnickim Centrum Kultury. Gratulujemy uczniom i opiekunce A. Osowskiej!

Jawor 2Jawor 1

DBAMY O ŚRODOWISKO

Dnia 25 kwietnia br. Uczniowie: Piotr Wasilewski, Karol Czarnecki, Jan Szwedo uczestniczyli w IV Powiatowym Konkursie Przyrodniczo – Ekologicznym organizowanym przez Zespół Szkół w Bolkowie. Reprezentanci naszego gimnazjum zajęli II miejsce. Gratulujemy!

KE1KE2KE3

GRODY PIASTOWSKIE

Dnia 05.05.2017 roku nasi uczniowie uczestniczyli w przejeździe rowerowym organizowanym w ramach „MAŁYCH GRODÓW PIASTOWSKICH"
Małe Grody Piastowskie - Mistrzostwa Jawora w Kolarstwie Szkół Podstawowych i Gimnazjów to impreza sportowa dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym w ramach 52 CCC TOUR Grody Piastowskie. Uczniowie ścigali po trasie wyznaczonej wokół jaworskiego Rynku.

rowery 6 GALERIA

KONKURS HISTORYCZNY 2017

,,Pięć wieków odnowy religijnej w Jaworze'' pod takim hasłem przebiegał tegoroczny konkurs historyczny, organizowany przez Muzeum Regionalne w Jaworze. Do zmagań konkursowych drużyny przystąpiły 26 kwietnia 2017r. w pięknej zabytkowej sali muzealnej.
Reprezentacja szkoły w składzie: Julia Flejterska, Szymon Jastrzębski, Karol Czarnecki zajęła I miejsce.
Reprezentacja Koła Kistorycznego w składzie: Mateusz Michalkiewicz, Mikołaj Kaszkowiak, Jan Szwedo zajęła III miejsce. A na VI miejscu uplasowali się przedstawiciele Szkolnego Koła Praw Czlowieka w składzie Oliwia Piaskowska, Jakub Jewuła, Mariusz Keler. Gratulujemy wiedzy historycznej!

H2H1

GRA TERENOWA

II Powiatowa Gra Czytelnicza

W II Powiatowej Grze Czytelniczej szkołę reprezentowali: Oliwia Piaskowska, Oliwia Wieczorek i Michał Ruszel uczniowie kl. 3b. Po ciekawych i różnorodnych zadaniach konkursowych nasza drużyna zajęłą I miejsce. Gratulacje!

gra 1gra 2

KONKURS ORTOGRAFICZNY 2017

Mistrz ortografii 1  Powiatowy Konkurs Ortograficzny

w kategorii szkół gimnazjalnych

MISTRZ ORTOGRAFII
Julia Flejterska

I WICEMISTRZ ORTOGRAFII
Martyna Gajda

Gratulacje!

Who's online

Odwiedza nas 45 gości oraz 0 użytkowników.