Szkoła Podstawowa nr 2

im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

GŁÓWNA

ZAJĘCIA W CEE i K W MYŚLIBORZU

CEEiK
5 stycznia uczniowie klasy 7b
uczestniczyli w zajęciach warsztatowych w CEE i K w Myśliborzu. W pracowni środowiskowej pogłębiali wiedzę na temat powstawania i budowy gleby, oglądali pod mikroskopem jej składnik i, a także omawiali problem zanieczyszczenia środowiska. Zajęcia  w pracowni chemicznej były okazją do usystematyzowania wiadomości o procesie fotosyntezy oraz izolowania barwników roślinnych. Zaś w muzeum przyrodniczym uczniowie zapoznali się z gatunkami zwierząt, które żyją na terenie Parku Krajobrazowego „Chełmy”.
GALERIA:

PRZYRODA W OBIEKTYWIE

12 grudnia Schronisko Młodzieżowe w Jaworze gościło uczestników Konkursu Fotograficznego - "Przyroda Powiatu Jaworskiego w obiektywie".
Uroczystego wręczenia nagród dokonał - Starosta Jaworski Stanisław Laskowski.
Laureatem Konkursu został Marcel Olanin .
Uczestnicy konkursu, uczniowie naszej szkoły , którzy również otrzymali nagrody i listy gratulacyjne to:
Oliwia Filipowicz, Alicja Kopeć, Karol Korczyński, Milena Miszewska, Sara Szymczyk, Daria Truchan.
Wszystkim uczestnikom składamy gratulacje !!!  GALERIA

przyroda

KOMA 2017

W dniu 9.12 2017 r. odbył się już XIII finał konkursu matematycznego KOMA. Konkurs ma niespotykaną formę - czysto akademicką. Polega na wysłuchaniu wykładu, a następnie rozwiązywaniu zadań dotyczących wyłożonego materiału. Nie wykorzystuje wcześniejszej wiedzy uczniów, dzięki czemu jest adresowany nie tylko do najlepszych matematyków, ale do wszystkich tych, którzy mają duży potencjał intelektualny. Ważna jest w nim umiejętność słuchania i przetwarzania informacji. Wykłady finałowe prowadzą pracownicy Instytutu Matematycznego UWr. W eliminacjach startowało ponad 1100 uczestników, w finale prawie 150. Naszą szkołę w finale reprezentowali: Aleksander Panasiuk, Daria Truchan i Oliwia Wojnarowicz. Każde z nich uzyskało co najmniej 50% punktów możliwych do zdobycia, a Oliwia nawet 75% (tylko 3 punktów brakło do uzyskania tytułu Laureata). Dla startujących po raz pierwszy naszych uczniów było to ogromne wyzwanie, z którym poradzili sobie znakomicie. Gratulujemy i czekamy na jeszcze lepsze wyniki w przyszłorocznej edycji.

k1

Czytaj więcej...

W OBRONIE PRAW CZŁOWIEKA!

 

XVIII MARATON PISANIA LISTÓW AMNESTY INTERNATIONALE

 

znaczek 

 

NAPISZ LIST - ZMIEŃ ŻYCIE!

 

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2

9 - 10 grudnia 2017r.

 

 

KOGO BRONIMY?

 

 

ŚWIETLICA - KONKURSY

Uczniowie korzystający ze szkolnej świetlicy mieli okazję uczestniczyć w kilku konkursach .

Cz znasz Jawor? - zagadki dotyczyły położenia, zabytków i atrakcji turystycznych naszego miasta. Najwięcej poprawnych odpowiedzi udzieliły Lenka Prokopowicz oraz Edyta Sado.

Z okazji Dnia Pluszowego Misia zorganizowano konkurs plastyczny na najładniejszy rysunek ulubionego misia. Prace dzieci były starannie wykonane i bardzo kolorowe. Autorami najwyżej ocenionych prac są: Ala Kopeć, Lena Wojdyła i Milena Miszewska.

Dużym zainteresowaniem cieszył się również konkurs Mistrz kaligrafii w którym 1 miejsce zdobyła Milena Miszewska, 2 miejsce Ala Kopeć, natomiast 3 miejsce zajął Karol Korczyński. Zwycięzcy poza gratulacjami otrzymali również drobne upominki. Gratulujemy!      GALERIA

JA NA RYNKU PRACY

KONKURS FOTOGRAFICZNY
"JA NA RYNKU PRACY. MOJE TALENTY I MOJE KOMPETENCJE"

W związku z obchodami ogólnopolskiego tygodnia kariery uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie fotograficznym z zakresu doradztwa zawodowego "Ja na rynku pracy. Moje talenty i moje kompetencje"
Komisja konkursowa - biorąc pod uwagę merytoryczny przekaz treści, oraz kreatywność, oryginalność i pomysłowość - przeanalizowała wszystkie dostarczone prace. Z naszej szkoły wyłoniono następujących laureatów:
II miejsce "Moja przyszłość zawodowa" Oliwia Wojnarowicz, klasa III A
III miejsce "Moje pasje a rynek pracy w przyszłości" Piotr Tłuściak, klasa III B.
               Gratulujemy! 

rp

WARSZTATY ARTYSTYCZNE

W piątek 1 grudnia w naszej szkole grupa wolontariuszy z klasy 7a i 7c pod opieką pani Kamili Pokrzywy i pani Marzeny Stawiak uczestniczyła w warsztatach artystycznych, które poprowadziła pani zawodowo zajmująca się scrapbookingiem Kolory Rachel / Julita Wijata /. Młodzież własnoręcznie wykonała piękne kartki bożonarodzeniowe (dochód z ich sprzedaży przeznaczony będzie na cele charytatywne). Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję p. Julicie za poświęcony nam czas, przepiękne dekoracje i warsztat artystyczny a kochanej młodzieży za zaangażowanie i dobroć serca!!!   GALERIA

1kś n 101kś n 6

PRZY ZABAWIE O HISTORII 2017

W dniu 30.11.2017 roku w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym odbył się powiatowy konkurs historyczny ,,Przy zabawie o historii". Miło nam poinformować, że nasza drużyna w składzie Karolina Antropik, Oliwia Wojnarowicz oraz Szymon Pawlinow zajęła I miejsce ex aequo z drużyną ze Szkoły Podstawowej nr 1. Młodzi miłośnicy historii nagrodzeni zostali osobiście przez Burmistrza Miasta Jawora Emiliana Berę oraz dyrektora MOW w Jaworze pana Mariusza Barańskiego. Opiekunami naszej drużyny byli nauczyciele Urszula Rybicka-Jewuła oraz Maciej Pawlinow. Gratulujemy zwycięzcom!

Konk18

 

Czytaj więcej...

KONKURS POLONISTYCZNY

W dniu 3 listopada 2017 roku odbył się Powiatowy Konkurs Czytania ze Zrozumieniem dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którego celem było wyłonienie Mistrza Czytania ze zrozumieniem Powiatu Jaworskiego (organizator PORE w Jaworze).
tytuł Mistrza Czytania ze Zrozumieniem otrzymała: Martyna Gajda
tytuł II Wicemistrza Czytania ze Zrozumieniem otrzymała: Julia Flejterska
Gratulujemy!

1 - Kopia

BAJKOWE KOLOROWANKI

     W pierwszych dniach listopada w świetlicy szkolnej odbył się konkurs na najbarwniejszą i najdokładniej wykonaną kolorowankę, której bohaterami były postacie z ulubionych bajek. O wynikach konkursu zadecydowały głosy oddane przez samych uczestników konkursu, rodziców oraz nauczycieli. Najwięcej głosów zdobyła praca ucznia klasy IV - Dominika Pastuły, natomiast wśród uczniów klasy I zwyciężyły rysunki Kacpra Ośki, Ali Kopeć i Milenki Miszewskiej. Gratulujemy!!!

11 LISTOPADA 2017

11.11.2017

ŚWIĘTO PATRONA

       

      JP

 

 

  

*

 

10 LISTOPADA

 

  ŚWIĘTO SZKOŁY - DZIEŃ PARTONA

 

 Marszałka Józefa Piłsudskiego

 

*

 

Who's online

Odwiedza nas 62 gości oraz 0 użytkowników.