Szkoła Podstawowa nr 2

im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

KOŚCIÓŁ POKOJU BEZ TAJEMNIC

10 września odbył się Regionalny Konkurs Historyczny o Kościele Pokoju. Konkurs był powiązany z obchodami 360-lecia Kościoła Pokoju w Jaworze. W kategorii gimnazjów w potyczkach konkursowych zmagało się siedem drużyn. Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły w składzie:
I – Justyna Kutrowska, Karina Złocka, Szymon Stanisławiec
II – Oliwia Piaskowska, Błażej Pażyszek, Kajetan Pażyszekzdobywcy II m.
Pytania konkursowe były ciekawie ułożone przez p. M. Szkiłądzia, kustosza jaworskiego muzeum i dotyczyły m.in. historii obiektu, osób z nim związanych, wyposażenia wnętrza. Laureatom nagrody wręczyli burmistrz Jawora, pan Emilian Bera, wiceburmistrz pani Agnieszka Rynkiewicz oraz proboszcz parafii ewangelickiej ks. Tomasz Stawiak.
Organizatorami konkursu byli Gimnazjum nr 1, Muzeum Regionalne i parafia ewangelicka przy Kościele Pokoju w Jaworze. Opiekunowie naszych drużyn to nauczyciele historii U.Rybicka-Jewuła i M. Pawlinow.

  konk. kosciol pokojuKP dyplom

Who's online

Odwiedza nas 85 gości oraz 0 użytkowników.