Szkoła Podstawowa nr 2

im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

SZKOŁA MACIERZYŃSTWA I RODZENIA MARIANNY BEDNARSKIEJ

Kolejny rok uczniowie klas trzecich naszego gimnazjum uczestniczą w cyklu spotkań w szkole macierzyństwa i rodzenia Marianny Bednarskiej. W piątek 23 października uczniowie klasy 3a, a we wtorek 27 października uczniowie klasy 3b, uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w ramach przedmiotu wychowanie do życia w rodzinie. Prowadząca zapoznała uczniów z pracą w szkole macierzyństwa i rodzenia, celu powstania szkoły oraz pomocy, jakiej udziela również w ramach NFZ ciężarnym kobietom, oraz matkom po porodzie jako położna środowiskowa. Gimnazjaliści mieli okazję uzyskać informacje nt. przygotowania do porodu, porodu i jego etapów, metod łagodzenia bólu, zalet i wad cesarskiego cięcia oraz porodu siłami natury.

Poruszona została również kwestia znieczuleń przy porodzie oraz praw pacjenta. Omówiono również rolę ojca przy porodzie. Ponadto wspomniano o opiece nad dzieckiem, odpowiedzialności za nowe życie, które spada na oboje rodziców. Uczniowie zadawali różne pytania, na które p. Marianna Bednarska wyczerpująco i jasno odpowiadała. Najwięcej radości uczniom sprawia zabawa lalkami. Ogólnie uczniowie uzyskali sporo ciekawych informacji, które być może wykorzystają w swoim przyszłym dorosłym życiu.

GALERIA:

Who's online

Odwiedza nas 107 gości oraz 0 użytkowników.