Szkoła Podstawowa nr 2

im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

JUBILEUSZOWY GAMBIT W DWÓJCE

     Dnia 10 listopada 2015 roku w Gimnazjum nr 2 w Jaworze odbył się już po raz dziesiąty Intredyscyplinarny Turniej Wiedzy dla uczniów szkół podstawowych „Gambit". Tegoroczne zmagania przebiegały pod patronatem Burmistrza Miasta Jawora Pana Emiliana Bery.

 Gsp1Gsp2Gsp3

Dla uczniów szkół podstawowych nauczyciele naszego gimnazjum przygotowali konkurencje, w których mogli się oni wykazać swoją wiedzą, umiejętnościami oraz poczuciem humoru. Rozwiązywano zadania z matematyki (przygotowane przez Panią Janinę Bortkiewicz), przyrody ( - panią Marię Błoniarz), historii (- panią Urszulę Rybicką- Jewułę)
a także z języka angielskiego (- panią Karolinę Włodarczyk). Każda z gambitowych drużyn prezentowała również scenkę teatralną, którą oceniały panie: Kamila Pokrzywa
i Elżbieta Baranowska. Nie zabrakło również pytań z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej (przygotowanych przez panią Jolantę Grzybowska). Swoją sprawność fizyczną uczniowie mogli przetestować, pokonując tor przeszkód, którego pomysłodawcami byli pani Agnieszka Lipińska oraz pan Andrzej Rudnik. Każda ze szkół wystawiła również swoich reprezentantów rywalizujących o tytuł Mistrza Sudoku podczas rozwiązywania łamigłówek matematycznych wybranych przez panią Małgorzatę Zawadzką.
W przerwie między rozgrywkami, a ogłoszeniem wyników odbył się pokaz niezwykłych doświadczeń ze świata fizyki przeprowadzony przez młodzież naszej szkoły pod opieką pani Barbary Szydłak.
W wyniku zaciętej rywalizacji:

I miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Bolkowie (opiekun pani Marta Konopka),

II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 1 w Jaworze (opiekun pani Anna Radomska - Duziak),

III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 5 w Jaworze (opiekun pani Barbara Jusiel)

IV miejsce - Szkoła Podstawowa w Targoszynie (opiekun pani Ewa Soroka).

Mistrzem Sudoku została uczennica Szkoły Podstawowej w Targoszynie – Oliwia Klimek.

Nagrody zwycięskim drużynom wręczali Burmistrz Miasta pan Emilian Bera i Przewodniczący Rady Miasta Jawora pan Daniel Iwański. Burmistrz docenił wiedzę i umiejętności uczniów oraz podziękował nauczycielom za rozbudzanie wśród młodzieży zainteresowania różnymi dziedzinami nauki. Tradycyjnie odbyło się wzbudzające ogromne emocje wśród uczestników Gambitu losowanie „szczęśliwego numerka", którego posiadacze otrzymali drobne nagrody rzeczowe.
Koordynatorem całego przedsięwzięcia była już po raz kolejny pani Małgorzata Skołd, którą wspomagali pani Monika Włodarczyk i pan Dominik Włodarczyk.
Grono Pedagogiczne Gimnazjum nr 2 w Jaworze dziękuje nauczycielom, którzy przygotowali uczniów do udziału w tegorocznych zmaganiach.

GALERIA

Who's online

Odwiedza nas 78 gości oraz 0 użytkowników.