Szkoła Podstawowa nr 2

im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

BIEG NIEPODLEGŁOŚCI

Ogólnopolski Festiwal Biegowy Gimnazjów im. Józefa Piłsudskiego

Warszawa 8 - 11.11.2015r.


       11 listopada 2018 roku przypadnie 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Inauguracja sportowych obchodów nastąpiła już w tym roku w stolicy Ogólnopolskim Festiwalem Biegowym Gimnazjów im. Józefa Piłsudskiego (8-11 listopada 2015 roku).
Festiwal ukierunkowany jest przede wszystkim na edukację poprzez sport. Uczniowie zapoznali się z miejscami związanymi z Marszałkiem, a także mieli okazję startu w tych miejscach, jak np. na stadionie i w hali Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego.

 

   bieg2 2bieg2 1

 

 

Odwiedzili również Stadion Narodowy, Centrum Olimpijskie im. Jana Pawła II, Muzeum Sportu. Punktem kulminacyjnym była Młodzieżowa Mila Niepodległości na symbolicznym dystansie 1918 metrów.
W imprezie wzięło udział 17 szkół, w tym nasze Gimnazjum nr 2 z Jawora. Reprezentowali nas następujący uczniowie z pierwszych klas: Zuzanna Bieder, Patrycja Wilk, Nikola Kopeć, Dawid Bonielewicz, Adrian Nkwamu, Marcin Tymofiejczyk, a opiekunem grupy był pan Piotr Wąsowski.


A oto konkurencje, w których młodzież brała udział:
1) Drużynowy Test Coopera o Puchar AWF Józefa Piłsudskiego;
2) Halowa Sztafeta o Puchar PZLA (6x200 m);
3) Mila Terenowa o Puchar PKOL;
4) Mila Niepodległości.


W Młodzieżowej Mili Niepodległości 1918m ogromny sukces odnieśli nasi uczniowie. Marcin Tymofiejczyk zajął II miejsce, Dawid Bonielewicz – III, a Adrian Nkwamu – V. Równie dzielnie walczyły dziewczęta, co pozwoliło nam uplasować się na II pozycji w klasyfikacji generalnej całego festiwalu.

 

Klasyfikacja generalna o Puchar Ministerstwa Sportu i Turystyki

GALERIA

Who's online

Odwiedza nas 80 gości oraz 0 użytkowników.