Szkoła Podstawowa nr 2

im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

PRZY ZABAWIE O HISTORII 2015

       W Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym (Gimnazjum nr 5) odbył się dzisiaj X Szkolny Turniej  „Przy zabawie o historii". – Zapraszam do przygody z historią – powitał gimnazjalistów dyrektor Ośrodka, Mariusz Barański. Do rywalizacji stanęło pięć drużyn.
– Zawodnicy i zawodniczki przeszli najpierw etapy szkolne – powiedziała nam Eugenia Kłeczek, nauczyciel w MOW, pomysłodawca i organizator zabawy.

pzoh1

 

          W turnieju oprócz wiedzy oceniane były umiejętności. Uczestnicy rozwiązywali tematyczne krzyżówki, tworzyli plakaty i prezentowali wiersze i pieśni. Była też okazja do wykazania sie sprawnością fizyczną.
Po kilku godzinach rywalizacji i podliczeniu punktów odbyła się uroczystość wręczenia nagród. W tej części Turnieju udział wziął burmistrz Emilian Bera, który objął wydarzenie swoim honorowym patronatem. Wspólnie z Przewodniczącym Rady Gminy, Danielem Iwańskim i organizatorami burmistrz wręczył nagrody. Najcenniejsze książki, albumy i nośniki pamięci powędrowały do rąk drużyny z Gimnazjum nr 2. Szkołę reprezentowali: Kasjan Kita, Łukasz Rębisz oraz Szymon Stanisławiec. – To była rzeczywiście zabawa i świetna przygoda – podsumowali zwycięzcy. Na ich sukces mieli zapewne też wpływ ich nauczyciele, Urszula Rybicka-Jewuła i Maciej Pawlinow. Zarówno ci opiekunowie jak i pozostali otrzymali pamiątkowe dyplomy i podziękowania. Drugie miejsce zajęła drużyna z Marcinowi, a trzecie Gimnazjum nr 1. W przygodzie z historią udział wzięli jeszcze gimnazjaliści z Bolkowa i gospodarze – Gimnazjum nr 5.
                             (tekst i zdjęcia: Przygoda z historią – foto. Jawor - DJA 24.pl)

 

pzoh2

Who's online

Odwiedza nas 35 gości oraz 0 użytkowników.