Szkoła Podstawowa nr 2

im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

SPACERKIEM PO...JAWORSKIM RYNKU

Cykl wędrówek „Spacerkiem po Jaworze"
           Dnia 18 listopada grupa uczniów z klasy 3s wzięła udział w kolejnym spacerze po naszym mieście. Przechadzkę rozpoczęliśmy od studni na terenie jaworskiego rynku. W budynku ratusza zwiedziliśmy Salę Rajców oraz gabinet burmistrza. Burmistrz miasta Jawora, p. Emilian Bera ugościł nas słodyczami i z zainteresowaniem wspólnie wysłuchaliśmy opowieści historycznych p. Mirosława Szkiłądzia. Było bardzo poważnie i edukacyjnie, choć czasem też wesoło, bo nasz przewodnik lubi wplatać w swoje opowieści zabawne anegdotki i historyjki, jak tę o strażniku z wieży ratuszowej, który na pytanie 'Gdzie się pali?', zawsze odpowiadał 'W Małuszowie!'.

s1s2s3GALERIA

 

Who's online

Odwiedza nas 80 gości oraz 0 użytkowników.