Szkoła Podstawowa nr 2

im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

GAMBIT 2016 DLA SP

Szkoły Podstawowe znów walczyły o puchar Burmistrza Miasta Jawora
Już po raz jedenasty w Gimnazjum nr 2 w Jaworze odbył się Interdyscyplinarny Turniej dla Szkół Podstawowych „Gambit" pod patronatem Burmistrza Miasta Jawora Emiliana Bery. Tegoroczna edycja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, w „Gambicie" wystartowały drużyny aż z sześciu szkół podstawowych powiatu jaworskiego. Nauczyciele Gimnazjum nr 2 w Jaworze przygotowali dla swoich gości różne formy współzawodnictwa, w których można się było wykazać nie tylko bogatą wiedzą z historii, przyrody czy z języków obcych, ale zabłysnąć talentem aktorskim. Nie zabrakło również konkurencji sportowych i konkurencji związanych z udzielaniem pierwszej pomocy przedmedycznej.

GAMBIT

Tradycyjnie przeprowadzono konkurs na Mistrza Sudoku, w tym roku tytuł ten przyznano aż dwóm osobom - Oliwii Klimek i Martynie Pawlickiej. Gambitowe zmagania wzbogacone zostały pokazem niezwykłych doświadczeń fizycznych. W wyniku zaciętej rywalizacji I miejsce zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Bolkowie (opiekun Marta Konopko) i ten zespół otrzymał Puchar Burmistrza Miasta Jawora. II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 5 w Jaworze (opiekun Alicja Koniak), III miejsce - Szkoła Podstawowa w Targoszynie (opiekun Ewa Soroka), IV miejsce - Szkoła Podstawowa nr 1 w Jaworze (opiekun Tadeusz Kopeć),
V miejsce - Szkoła Podstawowa nr 4 w Jaworze (opiekun Dorota Rybak), VI miejsce - Szkoła Podstawowa w Gniewkowie (opiekun Elżbieta Kołodyńska). Nagrody uczestnikom „Gambitu" wręczał Burmistrz Miasta Jawora Pan Emilian Bera w towarzystwie Naczelnika Wydziału Edukacji Gminy Jawor Pana Wiesława Szymczyka. Wiele emocji wzbudziło również wśród uczestników turnieju losowanie drobnych nagród pocieszenia ufundowanych przez organizatorów.
Grono Pedagogiczne Gimnazjum nr 2 w Jaworze dziękuje nauczycielom za przygotowanie uczniów do „Gambitu" i wspaniałą, wspólną zabawę. Jak powiedział na zakończenie Pan Burmistrz – do zobaczenia za rok.

Who's online

Odwiedza nas 40 gości oraz 0 użytkowników.