Szkoła Podstawowa nr 2

im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

KOMA

Konkurs matematyczny KOMA

W tym roku szkolnym uczniowie naszego gimnazjum kolejny raz wzięli udział w konkursie matematycznym KOMA organizowanym przez Instytut Matematyki Uniwersytetu Wrocławskiego. Tematem przewodnim tegorocznych wykładów były zadania przewozowe (ang. river-crossing problems). W wykładach prowadzonych 21 listopada 2016r. przez Małgorzatę Zawadzką i Lesława Lewszyka uczestniczyli uczniowie klas z rozszerzoną edukacją matematyczną – razem 105 uczniów. 22 listopada odbyła się część konkursowa, do której zgłosiło się 29 uczestników wykładów.

Awans do finału regionalnego uzyskało 3 uczniów: Dawid Szemberski (kl.2a), Aleksander Szymczyk (kl. 1a) i Marcin Uziałko (kl. 2a). O wysokim poziomie umiejętności uczestników tegorocznego konkursu świadczy fakt, że ponad połowa uczniów biorących udział w konkursie uzyskała ponad 50% punktów możliwych do zdobycia, co w latach ubiegłych dawało awans do kolejnego etapu. Finał regionalny odbył się 10.12.2016 w Instytucie Matematyki Uniwersytetu Wrocławskiego. Tematem przewodnim finału były „Fontany" (modelowanie matematyczne w hydrologii). Uczniowie naszego gimnazjum uzyskali bardzo dobre wyniki – Dawid uzyskał ponad 75%, Marcin 72%, Aleksander 46% punktów możliwych do zdobycia, jednak nie wystarczyło to do uzyskania miejsca na „pudle". Może uda się w następnej edycji?

 

20161210 112023

Who's online

Odwiedza nas 65 gości oraz 0 użytkowników.