Szkoła Podstawowa nr 2

im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

WIOSENNE WARSZTATY DLA PRZEDSZKOLAKÓW

WarszTATY Przed

GALERIA:
W dniach 21- 22 marca 2017r. w Gimnazjum nr 2 odbyły się dwudniowe warsztaty fizyko- chemiczne, na które zaproszono przedszkolaki z Jaworskich przedszkoli. Gościliśmy w naszej szkole około 150 osobową grupę przedszkolaków z : Akademii Krasnoludków , Kubusia Puchatka oraz z Przedszkola nr 4. Gimnazjaliści pod okiem nauczycieli: Dominika Włodarczyka i Barbary Szydłak przygotowali dla dzieci dużo atrakcyjnych i ciekawych doświadczeń.

Przedszkolaki sprawdzały wytrzymałość napięcia powierzchniowego, składały proste obwody elektryczne z wykorzystaniem lamp solarycznych oraz elektrowni wiatrowych, badały jak zachowuje się ciecz nieniutonowska, próbowały rozdzielić półkule magdeburskie, sprawdzały czy papier jest silniejszy od wody, elektryzowały metalowe puszki, próbowały przebić balon, obserwowały wybuch wulkanu chemicznego, rozdzielały barwniki kolorowych pisaków za pomocą chromatografii bibułowej, badały właściwości składników powietrza, obserwowały zjawisko luminescencji, przeprowadzały barwne reakcje chemiczne, poznały tajemnice działania zimnych ogni, zapoznały się z procesem wytwarzania lustra srebrnego.
Mamy nadzieję, że były to dla przedszkolaków ciekawe „lekcje" fizyki i chemii, podczas których mieli możliwość zapoznania się z efektownymi, zabawnymi, a nawet zaskakującymi doświadczeniami. Czekamy z niecierpliwością na odwiedziny przedszkolaków z Przedszkola Prymusek oraz na Biedronki z Przedszkola nr 4.

 

Who's online

Odwiedza nas 19 gości oraz 0 użytkowników.