Szkoła Podstawowa nr 2

im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

SADZIMY LAS!

  SOP logo n   Bo bez drzew, moi mili,
 Nie spędzimy ani chwili.
 One tlen nam co dzień dają
 I energii dostarczają.
 las

Dnia 04.04.2017 uczniowie klasy 1a naszej szkoły w porozumieniu i współpracy z Nadleśnictwem Jawor oraz Stowarzyszeniem Straży Ochrony Przyrody i Ochotniczym Hufcem Pracy w Jaworze uczestniczyli w akcji sadzenia drzewek, której celem było pokazanie uczniom, jak ważna jest dbałość o środowisko naturalne. Jaworskie lasy wzbogaciły się o 1200 sadzonek dęba szypułkowego.

Leśnicy udzielili zebranym kilku praktycznych rad dotyczących sadzenia drzew, zapewnili sadzonki dębu, fachową pomoc i potrzebne narzędzia. Uczestnicy z wielkim entuzjazmem i zaangażowaniem podeszli do zadania. Po zakończeniu sadzenia młodych drzewek miło spędzono czas przy wspólnym ognisku. W ramach współpracy z Przychodnią Rejonową w Jaworze został przeprowadzony pokaz udzielania pierwszej pomocy i pogadanka poszerzająca wiedzę o zachowaniu się w trudnych sytuacjach. Akcja sadzenia lasu odbyła się w okolicach Nowej Wsi Małej. Zarówno uczniom jak i ich opiekunom M. Zawadzkiej i A. Rudnikowi sprawiła dużą radość. A za kilka, ...naście lat będą mogli zobaczyć owoce swojej pracy i zbierać grzyby w ,,swoim'' lesie! GALERIA

Who's online

Odwiedza nas 17 gości oraz 0 użytkowników.