Szkoła Podstawowa nr 2

im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

PODZIĘKOWANIA Z DALEKIEGO KAMERUNU

UGANDADrodzy Darczyńcy!
Pragnę do Was napisać, aby podziękować za Wasze wsparcie, którego będąc tutaj doświadczamy. Ciągle brak mi jednak na wszystko czasu, w ciągu dnia szkoła, trochę biegania, a do tego straszny tu mamy upał. Wieczorem trochę odpoczynku, a wtedy nie wiadomo, od czego zacząć.


W szkole tak od wczesnych godzin porannych trwają zajęcia. Ferie świąteczne zakończyliśmy 8 stycznia. Obecnie od listopada trwa pora sucha. Wszystko zakurzone, dociera do nas pyl harmatanu z Sahary. Dzieci tez zakurzone i mimo, że skórę mają czarną to podobne są czasem do czerwonej afrykańskiej ziemi.
Ostatnio zakupiliśmy olej palmowy - taki specjalny do smarowania skóry, zastępuje to czasem balsam do ciała. Zawsze rano w szkole po umyciu zębów - pasta i szczoteczka z Polski z Akcji „Kup Pan szczotkę" jest mycie się pachnącym mydłem. Dzieci bardzo to lubią, potem następuje smarowanie się olejkiem. Wtedy wszyscy są czyści.
Jest to kilka zdjęć i opisów. To zobrazuje nasza szkolę.
Serdecznie pozdrawiam i za wszystko Wam dziękuję! Niech Pan Bóg Wam błogosławi!
S. Alicja

GALERIA:

Who's online

Odwiedza nas 112 gości oraz 0 użytkowników.