Szkoła Podstawowa nr 2

im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

„MOJA SZKOŁA” W OCZACH UCZNIÓW

K.FILMOWY

W dniu 12 kwietnia 2017 w Gimnazjum nr 2 w Jaworze odbyło się rozstrzygnięcie II Szkolnego Konkursu „Moja szkoła". Pomysłodawcą konkursu była nauczycielka informatyki mgr Anna Bortkiewicz. Nowatorski konkurs adresowany był do uczniów, którzy swoją kreatywność i pomysłowość łączą z zainteresowaniami informatycznymi i reżyserskimi. Celem Konkursu było promowanie naszej placówki, jako szkoły twórczej i przyjaznej uczniowi w środowisku lokalnym oraz rozwijanie pasji i zainteresowań reżyserskich oraz autorskich naszych uczniów. Do konkursu zgłaszane były filmy wykonane w programie Movie Maker, zmontowane przez wszystkich uczniowie klas 3 GM. Nad każdym filmem mogły pracować zespoły składające się maksymalnie z trzech osób. W sumie do II etapu konkursu szkolnego zakwalifikowało się 22 filmów, które spełniały wymogi zawarte w regulaminie.

Po wnikliwej analizie jury w składzie:
- dyrektor ZSO - mgr Lesław Chrzanowski
- nauczyciel informatyki - mgr Anna Bortkiewicz
- nauczyciel chemii – mgr Dominik Włodarczyk
przyznała: I miejsce – GRAND PRIX konkursu dla filmu autorstwa Oliwii Piaskowskiej i Oliwii Wieczorek, II m. dla Weroniki Knop i Moniki Czerniej, III m. dla Malwiny Basałygi i Weroniki Dyczkowskiej. Zwycięskie filmy zachwycił jury niekonwencjonalnym ujęciem tematu, szkoły jako instytucji bezpiecznej, i przyjaznej uczniowi, trafnością i jasnością przekazu oraz doborem muzyki. Przyznano także wyróżnienia w konkursie dla: Mariusza Kelera oraz dla Wiktorii Pomarańskiej i Mai Nagórnej.
Wręczenie nagród poprzedzone było premierową projekcją, co uwieczniła zaproszona na tę galę zaprzyjaźniona z placówką lokalna telewizja. Pokaz filmów spotkał się z ogromnym zainteresowaniem uczestników konkursu oraz uczniami, którzy nagrodzili je gromkimi brawami. Nie zabrakło śmiechu, humorystycznych ocen stworzonych przez gimnazjalistów „małych dzieł filmowych".
GALERIA:

Who's online

Odwiedza nas 113 gości oraz 0 użytkowników.