Rynek sprzedaży olejów surowych

Oleje roślinne odgrywają ważną rolę w żywieniu wszystkich organizmów żywych. W przypadku zwierząt gospodarskich mają one niezwykle pozytywny wpływ na jakość paszy, a także na zdrowie świń i kurcząt oraz jakość mięsa i jaj. Ze względu na wysoką wartość energetyczną oleju sojowego, nawet wysokie zapotrzebowanie na energię może być w pełni zaspokojone, a wydajność może zostać zwiększona. Ponadto olejowanie paszy chroni zwierzęta przed nieprawidłowym wzrostem i zahamowaniem wzrostu, co może mieć poważny wpływ na wyniki hodowli.

Handel olejami surowymi 

sprzedaż oleju surowegoTłuszcze są głównym źródłem energii dla wszystkich żywych organizmów. Oleje roślinne są szczególnie bogate w kwasy tłuszczowe i wraz z białkami biorą udział w wielu procesach życiowych, zapewniając prawidłowe funkcjonowanie tkanek i narządów. Tłuszcze są również nośnikami rozpuszczalnych w tłuszczach witamin A, D, E i K. Działają również jako izolatory ciepła i chronią narządy wewnętrzne przed urazami. Ponadto wzbogacają smak paszy i odgrywają ważną rolę w produkcji zwierzęcej. Producenci pasz prowadzą również sprzedaż oleju surowego, który przyczynia się do poprawy smakowitości paszy, czyniąc ją bardzo smaczną dla zwierząt. Olej ma również wysoki efekt sycący, co oznacza, że można go podawać oszczędnie bez obawy o marnowanie paszy lub niski przyrost masy ciała. Należy jednak pamiętać, że koncentraty stanowią podstawę diety zwierząt, a zdrowy rozsądek podpowiada, że nie należy przesadzać z koncentratami i tłuszczem. Jak wspomniano powyżej, koncentraty tłuszczowe nigdy się nie marnują, ale samo stosowanie tłuszczu również nie szkodzi portfelowi hodowcy. Dzięki jego energii i smakowi zwierzęta szybciej osiągają optymalną wagę, a czas wzrostu może zostać znacznie skrócony. Ekologiczne oleje paszowe mogą być stosowane w gospodarstwach ekologicznych, w których jednym z wymogów jest karmienie koncentratami wolnymi od GMO. Takie rolnictwo podlega regulacjom i nie jest możliwe stosowanie mieszanek paszowych, koncentratów paszowych lub składników takich jak olej sojowy, chyba że są one pozyskiwane w sposób eliminujący stosowanie pestycydów i innych substancji uznawanych za nieekologiczne.

Jedną z niekwestionowanych zalet soi jest zawartość białka. Koncentraty białka i aminokwasów mają pozytywny wpływ na układ rozrodczy zwierząt, a także zapobiegają problemom w cyklu porodowym. Odtłuszczony olej sojowy doskonale wpływa na stan skóry zwierzęcia, zapobiega nadmiernemu wysuszeniu i przyczynia się do prawidłowego wyglądu kopyt. Jest również doskonałym źródłem strawnej energii.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Rolnictwo