Rodzaje ekoloicznych nawozów

W moim życiu od zawsze była dla mnie ważna ekologia i życie zgodnie z naturą. Dlatego zamieszkałam z rodziną w drewnianym domu w małej przepięknej wsi na Mazurach. Razem z mężem prowadzimy ekologiczne gospodarstwo. Uprawiamy warzywa. mamy też drzewka owocowe. Jednak uprawa warzyw: pomidorów, ogórków, kalarepy, fasolki, marchewki itp. dominuje w naszym gospodarstwie. Do uprawy naszych warzyw nie stosujemy żadnych chemicznych nawozów.

Nawóz do ekologicznego gospodarstwa

polecany nawóz z alg morskichW naszym gospodarstwie wszystkie warzywa są uprawiane naturalnie. Nie stosujemy chemicznych środków, nawozów do szybkiego wzrostu roślin. Nasze założenie jest takie, że nasze produkty maja być zdrowe, bez dodatku trującej chemii. Na rynku są dostępne ekologiczne nawozy. Moim zdaniem najlepszy jest polecany nawóz z alg morskich. Polecają go ekolodzy i ogrodnicy, którzy mają ekologiczne uprawy. Algi morskie to są wodorosty, glony morskie. Zawierają wszystkie składniki mineralne wody morskiej, mają też niesamowitą moc gromadzenia ich we własnym wnętrzu i zawierają te substancje w najbardziej przyswajalnej formie, zasymilowane już przez organizm roślinny. Moim zdaniem są niesamowite. Nawozy z alg morskich stosujemy od dawna, nawozimy nim nasze uprawy. Te naturalne nawozy są naprawdę bardzo dobre i skuteczne. Nawozy z alg morskich nie tylko odżywiają rośliny, ale zawierają również składniki stymulujące rozwój roślin. Nawozy z alg morskich kupujemy zazwyczaj w formie płynu ale czasami też w postaci granulek. Na rynku są dostępne są ekstrakty z alg morskich. Regularne stosowanie nawozu organicznego z alg morskich zapewnia obfite plonowanie, podnosząc walory smakowe owoców, warzyw, ziół. Dlatego w naszym ekologicznym gospodarstwie stosujemy regularnie ten ekologiczny nawóz.Jesteśmy bardzo zadowoleni ze stosowania nawozu i jego działania. Nawóz z alg stosuje również do moich roślin w ogrodzie. Nawożę nim kwiaty: pelargonie, surfinie, hortensje i inne. Dzięki algom kwiaty kwitną przepięknie przez cała lato. Poza  tym super rosną, są duże i zdrowe. Nawozy ekologiczne z alg morskich w naszym gospodarstwie są po prostu niezbędne i niezastąpione. 

Algi morskie pozyskiwane są z naturalnie rosnących w morzach i oceanach kolonii alg, ale coraz powszechniejsza jest także ich hodowla, szczególnie dla celów farmaceutycznych na specjalnych farmach, zwłaszcza w USA i Japonii. Obecnie na rynku jest coraz więcej nawozów zwierających dodatek ekstraktu z alg morskich. Polecam go wszystkim ogrodnikom, jest rewelacyjny.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Rolnictwo