im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

AIESEK

AIESEC -to organizacja obecna w 107 krajach świata, licząca 50 000 członków, jest największą organizacją pozarządową prowadzoną przez studentów. Założona została w 1948r., a w Polsce działa od 1971r.

AIESEC to przede wszystkim kontakt z przedstawicielami różnych kultur świata pozwalający młodzieży na poszerzenie świadomości międzykulturowej oraz spojrzenie na świat z innej perspektywy. Kluczową korzyścią jest wykorzystywanie języka angielskiego w praktyce, gdyż warsztaty w ramach projektu odbywają się właśnie w tym języku.

aiesec_logo

Poznajemy Chiny i Słowację

W dniach od 17 do 22 września nasze gimnazjum już po raz trzeci gościło studentów z zagranicy w ramach projektu AIESEC.

W tym roku uczniowie uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych prowadzonych przez wolontariuszy z dwóch różnych regionów świata. Tina, studentka lingwistyki stosowanej reprezentowała Chiny.  Weronika, studentka historii i filologii angielskiej przyjechała ze Słowacji.                                                                                                                                                                             mini-1

Czytaj więcej...