Szkoła Podstawowa nr 2

im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

MARATON AI

W dniach 10-11 grudnia, w około 200 miejscach w całej Polsce, odbył się  

Maraton Pisania Listów Amnesty International

maraton2011

 

RAZEM MAMY SIŁĘ, MOŻEMY ZMIENIĆ ŚWIAT!

List mógł napisać każdy, kto chciał wyrazić swój indywidualny sprzeciw wobec łamaniu praw człowieka!

W tym roku pisaliśmy m.in. do Kim Dzong-Ila, domagając się zamknięcia obozu pracy Yodok i uwolnienia przebywających tam więźniów politycznych, list wsparcia dla Jabbara Savalana, więzionego studenta z Azerbejdżanu oraz list w obronie Fatimy Hussein Al-Badi skazanej na karę śmierci w Jemenie.

5921 listów napisaliśmy podczas Maratonu Pisania Listów AI 2011. Liczba ta uplasowała nas na 6 miejscu w Polsce! Akcję zorganizowała Szkolna Grupa Amnesty Internationale Nr 48 działająca w naszej szkolne pod opieką p. Marii Błoniarz. Listy pisali przede wszystkim gimnazjaliści i licealiści, ale również osoby dorosłe, w sumie kilkaset osób. Wszystkie listy pisane były odręcznie i zostaną wysłane zwykłą pocztą, aby pokazać władzom, które łamią prawa człowieka, że ich nadawcy są gotowi poświęcić wiele pracy i pieniędzy, aby wziąć udział w proteście przeciwko łamaniu praw człowieka.