Szkoła Podstawowa nr 2

im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

Warsztaty AI

jpg„Amnestowicze działają”                              

                 Od lutego do czerwca b.r. braliśmy udział w ogólnopolskim projekcje pt. „Prawa człowieka, teraz to jest w Twoich rękach”. Pod opieką p. Marii Błoniarz mogliśmy pracować nad ciekawymi przedsięwzięciami w towarzystwie animatorki p. Małgorzaty Franczak. W pocie czoła angażowaliśmy się w coraz to bardziej nowatorskie działania.

AI_T

Nasza praca została doceniona. Znaleźliśmy się w szczęśliwej dziesiątce szkół z całej Polski, która została nagrodzona wyjazdem na szkoleniowy obóz AI.W ciągu 5-dniowego pobytu w malowniczej Wiśle mogliśmy poznać działanie Amnesty International od kuchni.

Pełni entuzjazmu braliśmy udział w warsztatach dotyczących tworzenia dobrych projektów, pracy z mediami, które prowadzili trenerzy oraz aktywiści z całego kraju. Po ciężkim dniu pracy wieczorami nie nudziliśmy się, organizatorzy zapewniali nam dobrą zabawę w miłym towarzystwie m.in. biesiadę góralską, tworzenie masek dla PUSSY RIOT, projekcje filmowe i ciekawe dyskusje.

Jednym z zamierzeń szkolenia było przeprowadzenie manifestacji „ STOP PRZYMUSOWYM WYSIEDLENIOM”. Zaangażowanie wszystkich osób przełożyło się na efekt końcowy w postaci podpisania petycji przez wielu mieszkańców Wisły. Podczas akcji spotkaliśmy się z zarówno pozytywną jak i negatywną opinią publiczną.

Podczas szkolenia poznaliśmy wielu interesujących ludzi z całej Polski, z którymi utrzymujemy kontakt.Tęsknimy za pocztówkowym krajobrazem Wisły, pysznym jedzeniem hotelowym i zacinającą się windą. Wyjazd dostarczył nam wiele pozytywnej energii do dalszej pracy na rzecz praw człowieka ,dlatego w roku szkolnym 2012/2013 realizujemy nowy projekt Amnesty International ,,PRAWA KOBIET-musisz je znać”.

ZDJĘCIA