Szkoła Podstawowa nr 2

im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

Spotkania w DPS

13 maja młodzież z naszego gimnazjum odwiedziła podopiecznych jaworskiego Domu Pomocy Społecznej. Można powiedzieć, że takie wspólne spotkania stały się już tradycją. Tym razem uczniowie klas 3a i 3b wraz z opiekunką - p. Marią Błoniarz przygotowali krótki program artystyczny z okazji dwóch ważnych, historycznych rocznic - Uchwalenia Konstytucji 3 maja i zakończenia II Wojny Światowej. Montaż słowno-muzyczny obejmował recytację wierszy i śpiewanie pieśni o tematyce patriotycznej. Poza tym uczniowie, dla podkreślenia charakteru uroczystości, przygotowali dla mieszkańców kotyliony. Nie zabrakło także słodkiego poczęstunku. O tym, że widzowie byli zadowoleni z odwiedzin i występu, najlepiej świadczą ich uśmiechy i kręcące się w niejednym oku łzy wzruszenia.

Była to już czwarta tegoroczna wizyta uczniów w Domu Pomocy Społecznej. Wcześniejsze związane były z odchodami Święta Odzyskania Niepodległości i mniej oficjalne, z okazji Dnia Babci i Dziadka oraz Pierwszego Dnia Wiosny.
Z całą pewnością można stwierdzić, że takie spotkania przynoszą wiele korzyści zarówno dla widzów, jak i występującej młodzieży. Dla pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej takie wizyty są oderwaniem od codziennej rutyny, a to, że młodzi ludzie pamiętają, by ich odwiedzić, jest dla nich ogromną radością. Uczniowie zaś czerpią od nich tyle samo albo i jeszcze więcej. Widząc uśmiechnięte twarze i roziskrzone szczęśliwe oczy starszych ludzi, przekonują się, że sprawianie przyjemności innym to cudowne, nieporównywalne z niczym innym uczucie. A entuzjazm, z jakim spotykają się prezentacje, jest niesamowitą nagrodą za wszelki włożony w przygotowania trud.