im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

BOULI 2017

Rajd ,,BOULI''

18 marca 2017r. - BOLKOWICE

W dniu 18 marca 2017r. młodzi turyści wraz z opiekunami wyruszyli na trasy rajdowe 24 Rajdu ,,BOULI''. Było pochmurno, zimno, padał deszcz i wiał wiatr. Mimo niesprzyjającej aury młodzież poszukiwała pierwszych zwiastunów wiosny. Wędrówka zakończyła się w gospodarstwie ,,Cicha Bartna'' w Bolkowicach. Przybyła tam młodzież wraz z opiekunami z jaworskich szkół SP 4, SP 5, Gimnazjum nr 1 i nr 2, MOW, SP w Gniewkowie, SP w Kaczorowie. Na zmarzniętych i zmokniętych turystów czekało ognisko i kiełbaski. Rozstrzygnięto konkurs plastyczny ,,Bałwanek BOULI'' i ,,Marzanna''. Nasza Marzanka wykonana przez Esterę Melkonyan i Amelię Kaliszczak została laureatką III miejsca. Wyróżniono też bałwanka Bouli Nikoli Kwiatkowskiej. Ekologiczną marzannę utopiliśmy w wodach Nysy Małej niech ustąpi miejsca ciepłej i słonecznej wiośnie.

BOULI 2017 15BOULI 2017 0BOULI 2017 18GALERIA

SEZON TURYSTYCZNY 2016

2grudnia odbyło się ZAKOŃCZENIE SEZONU TURYSTYCZNEGO 2016. Leszek Drabczyk prezes jaworskiego Oddziału PTTK Ziemi Jaworskiej przedstawił sprawozdanie z działalności krajoznawczo-turystycznej Oddziału w 2016r., który został ogłoszony Rokiem Krajoznawstwa Polskiego pod hasłem - „Wędruj z nami ojczystymi szlakami''.
Następnie wręczono odznaczenia, wyróżnienia, dyplomy i upominki za działania podejmowane na rzecz upowszechniania krajoznawstwa i turystyki wśród młodzieży i dorosłych.
Zarząd o/PTTK Ziemi Jaworskiej wyróżnił:
• Gimnazjum nr 2 medalem 50-lecia Oddziału za wieloletnią pracę na rzecz rozwoju turystyki i krajoznawstwa Ziemi Jaworskiej
DYPLOMEM UZNANIA Szkolny Klub Krajoznawczo-Turystyczny ,,Na Szlaku'' przy Gimnazjum nr 2 w Jaworze za podejmowanie w mijającym roku działań na rzecz rozwoju turystyki i krajoznawstwa naszego regionu
• dyplomem i nagrodami rzeczowymi –opiekunów SKKT Iwonę Zielińską, Elżbietę Baranowską i  najaktywniejszych turystów: Michała Chmielewskiego, Maksymiliana Jastrzębskiego , Jonatana Detynę.

zs 16-2zs 16-1

ZNAM SWÓJ REGION 2016

Nasz piękny Dolny Śląsk

Tradycyjnie w ostatni piątek listopada w Jaworskim Oddziale PTTK od wielu lat jest organizowany konkurs wiedzy turystyczno-krajoznawczy pod nazwą „ Znam swój region województwo dolnośląskie" . Organizatorem konkursu byli: Zarząd Oddziału PTTK w Jaworze, Ochotniczy Hufiec Pracy 1-21 w Jaworze, Spółdzielczy Klub Piast oraz Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Jaworze. Do tegorocznej edycji zgłosiło się 13 trzyosobowych drużyn. Konkurs został rozegrany w trzech kategoriach szkolnych.
Młodzież musiała rozwiązać test wiedzy krajoznawczej, a następnie rozpoznać na zdjęciach wybrane zabytki Dolnego Śląska. Nasza drużyna w składzie: Jan Szwedo, Szymon Jastrzębski, Karol Czarnecki zajęła 2 miejsce. Gratulujemy!   GALERIA

konkurs-2016konkurs 2016-1

ZŁOTY LIŚĆ 2016

Rajd ,,O złoty liść jesieni''