Szkoła Podstawowa nr 2

im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

ZŁOTY LIŚĆ 2015

         22 Rajd ,,O złoty liść jesieni'' odbył się 21 listopada2015r. Grupa 130 turystów, którym niestraszna jesienna aura swoją wędrówkę rozpoczęła w Dobromierzu. Na koronie zapory zbiornika wodnego ,,Dobromierz'' turyści wysłuchali opowieści p. Sadowskiego o budowie i znaczeniu tego obiektu i podziwiali piękny krajobraz. Następnie uczestnicy rajdu pospacerowali po miejscowości, która wygląda jak małe miasteczko, jednak od 1945r. jest wsią z rynkiem, ratuszem, kamieniczkami, wąskimi uliczkami i dwoma kościołami. Po zwiedzeniu ciekawych obiektów turyści skierowali się w stronę Bronówka.

                DB2DB1DB3


          Na Wieżycy, u stóp zabytkowej wieży widokowej, wybudowanej w 100 rocznicę Bitwy pod Dobromierzem spotkały się wszystkie grupy rajdowe. Zabytek z przyległym terenem od 1991r. jest własnością prywatną, należy do p. Edwarda Hałdasia, który stara się na powrót ożywić to ciekawe miejsce. Gospodarz przyjął nas serdecznie, opowiedział o bitwie, oprowadził po wieży i omówił każdy element krajobrazu z niej widoczny. Przy ognisku, konkursach, zabawach i opowieściach p. Edwarda szybko mijał czas. Podczas rajdu prezes jaworskiego Oddziału PTTK L. Drabczyk dokonał pasowania Maksymiliana Jastrzębskiego na turystę wręczając mu legitymację członkowską Polskiego Towarzystwa Turystyczno Krajoznawczego.
Prace plastyczne Nikoli Kwiatkowskiej, Oli Kuliś i Maksymiliana Jastrzębskiego zostały wyróżnione w konkursie plastycznym ,,Jesienny pejzaż" , a rekord w podbijaniu piłeczki ustanowił Adrian Nykwamu, i z 3 lokatą Kamil Nykwamu. Rajd ,,O złoty liść jesieni'' jest organizowany przez SKKT ,,Na szlaku'' przy naszym gimnazjum. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc przy konkursach.
                                             Do zobaczenia na turystycznych szlakach!
                                                                     I. Zielińska

GALERIA

XXII-Rajd-o-zloty